Fontbonne Athletics Composite Calendar

March 2020
Schedule for the month of March 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
2
vs Rose-Hulman
@ Auburndale, Fla.
TBA

vs Regis (Mass.)
@ Clermont, Fla.
11:15 AM

vs Aurora
@ Clermont, Fla.
1:30 PM
3
vs Aurora
@ Auburndale, Fla.
TBA

vs Adrian
@ Clermont, Fla.
9:00 AM

vs Widener
@ Clermont, Fla.
11:15 AM
4
vs Saint Mary's (Minn.)
@ Auburndale, Fla.
TBA
5
6
vs Rhode Island Col.
@ Auburndale, Fla.
TBA

vs Mount Union
7:00 PM

vs Northwestern (Minn.)
@ Clermont, Fla.
9:00 AM

vs Houghton
@ Clermont, Fla.
12:15 PM
7
vs St. Scholastica
@ Auburndale, Fla.
TBA

Conference Playoffs
at Round 1
TBA

at Concordia Chicago
1:00 PM
8
vs Concordia Chicago
@ Auburndale, Fla.
TBA

vs Olivet
1:00 PM
9
10
at Principia
5:00 PM

at Principia
7:30 PM

at Hendrix
6:00 PM
11
12
13
vs Mount St. Joseph
7:00 PM

at Washington (Mo.)
12:00 PM

at Washington (Mo.)
2:00 PM
14
vs Robert Morris-Peoria
12:00 PM

vs Robert Morris-Peoria
2:30 PM

Conference Playoffs
at Round 2
TBA


vs Illinois College
12:00 PM

vs Marian (Wis.)
12:00 PM
15
vs Kaskaskia College
12:00 PM

vs Simpson
12:00 PM

vs Simpson
2:00 PM

vs Kaskaskia College
12:00 PM
16
at MacMurray
1:00 PM

at MacMurray
3:30 PM

at Rose-Hulman
4:00 PM

at Rose-Hulman
6:00 PM
17
18
at Webster
6:00 PM
19
vs Illinois College
5:00 PM

vs Greenville
5:00 PM

vs Lincoln College
3:00 PM

vs Lincoln College
5:00 PM

vs Greenville
5:00 PM
20
vs Adrian
7:00 PM

vs Rhodes Invitational
All Day
21
at Spalding
12:00 PM

at Spalding
2:30 PM

Conference Playoffs
at Round 3
TBA

vs Concordia Wisconsin
1:00 PM

vs Blackburn
12:00 PM

vs Oakland City
3:00 PM

vs Trine
1:00 PM

vs Monmouth (Ill.)
1:00 PM

vs Monmouth (Ill.)
3:00 PM

vs WashU Mini Meet
All Day

vs Blackburn
@ @ Webster
12:00 PM

vs Oakland City
@ @ Webster
3:00 PM
22
vs St. Louis College of Pharmacy
12:00 PM

vs St. Louis College of Pharmacy
12:00 PM
23
24
25
at Dubuque
4:00 PM

vs Webster
3:00 PM

vs Webster
5:00 PM
26
at Principia
6:00 PM
27
at Mount St. Joseph
7:00 PM
28
vs Eureka
2:00 PM

vs Eureka
5:00 PM

Conference Playoffs
at Round 4
TBA

vs Knox College
All Day

at Beloit
2:00 PM

at Blackburn
10:00 AM

at Spalding
1:00 PM

at Spalding
3:00 PM

at Blackburn
10:00 AM
29
vs Eureka
12:00 PM

vs Westminster (Mo.)
1:00 PM

vs Westminster (Mo.)
1:00 PM
30
31
vs Aurora
4:00 PM
1
at Westminster (Mo.)
3:00 PM

at Westminster (Mo.)
5:00 PM
2
vs Concordia Seminary
5:00 PM
3
at Olivet
6:00 PM

at WashU Distance Carnival
All Day
4
vs Greenville
1:00 PM

vs Greenville
3:30 PM

vs Benedictine (IL)
1:00 PM

at Mount Union
10:00 AM

vs UC Santa Cruz
@ @ Mount Union
12:00 PM

vs Iowa Wesleyan
1:00 PM

vs Iowa Wesleyan
3:00 PM

vs McKendree Invite
All Day