Fontbonne Athletics Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
Neb. Wesleyan
12:00 PM

Neb. Wesleyan
2:00 PM

vs Wittenberg
@ Memphis, Tenn.
10:00 AM

at Rhodes
2:00 PM
25
26
27
at Washington (Mo.)
2:00 PM
28
1
Dubuque
1:00 PM
2
Hendrix
12:00 PM

at Loras
7:00 PM
3
Grinnell
10:30 AM

Grinnell
12:30 PM

at Augustana (IL)
2:00 PM
4
5
vs Emerson
@ Auburndale, Fla.
TBA

at Hunter
5:00 PM
6
vs Penn St. Brandywine
@ Auburndale, Fla.
TBA

Northland
7:00 PM

at York (NY)
6:30 PM

at Birmingham Southern
2:00 PM

at Birmingham Southern
4:00 PM
7
vs Trine
@ Auburndale, Fla.
TBA

at Brooklyn
6:00 PM
8
at LaGrange
4:00 PM

at LaGrange
6:00 PM
9
vs Olivet
@ Auburndale, Fla.
TBA

vs Fitchburg St.
@ Lake Myrtle, Fla
TBA

at North Central (Minn.)
6:30 PM

at Huntingdon
12:00 PM

at Huntingdon
2:00 PM
10
vs St. Scholastica
@ Auburndale, Fla.
TBA
11
12
at Monmouth (IL)
7:00 PM
13
14
15
Robert Morris-Springfield
2:00 PM

Robert Morris-Springfield
4:00 PM

North Central
7:00 PM
16
MSOE
1:00 PM

at Illinois College
12:00 PM

Carthage
1:00 PM

at Hanover
1:00 PM

at Hanover
3:00 PM
17
18
vs TBA
All Day
19
at Rose-Hulman
5:00 PM

at Greenville
7:00 PM
20
Concordia Chicago
4:00 PM

at Blackburn
4:00 PM

at Blackburn
6:00 PM
21
22
North Park
7:00 PM
23
Spalding
1:00 PM

Spalding
3:00 PM

at Hanover
2:00 PM

at Monmouth (Ill.)
1:00 PM

at Monmouth (Ill.)
3:00 PM
24
Robert Morris-S'fiel
3:00 PM

Robert Morris-S'fiel
5:00 PM
25
26
at Illinois College
3:00 PM

Washington (Mo.)
4:00 PM
27
at Greenville
3:00 PM

at Greenville
5:00 PM

at Webster
6:00 PM
28
29
Trine
7:00 PM

Illinois College
3:00 PM

Illinois College
5:00 PM

at WashU Distance Carnival
All Day
30
at Greenville
1:00 PM

at Greenville
4:00 PM

vs Rose-Hulman
All Day

at Concordia Wisconsin
1:00 PM

vs Ill. Wesleyan
@ Greenville, Ill.
3:30 PM

Mount St. Joseph
2:00 PM

Principia
5:00 PM

Principia
7:00 PM

at Lindenwood Dr. Creer Invite
All Day

Principia
11:00 AM
31
at Blackburn
11:00 AM
1
2
Webster
6:00 PM
3
at Eureka
3:00 PM

at Eureka
5:00 PM
4
vs Illinois Wesleyan
All Day

at Greenville
6:00 PM

at Greenville
6:00 PM
5
at Beloit
7:00 PM

at Olivet
6:00 PM

at SLU Billiken Invite
All Day
6
at Eureka
12:00 PM

at Eureka
2:00 PM

at Adrian
12:00 PM

at Iowa Wesleyan
3:00 PM

at Iowa Wesleyan
5:00 PM

Blackburn
11:00 AM